• Obniżka
Połautomat spawalniczy Kemppi X5 Fastmig zestaw
  • Połautomat spawalniczy Kemppi X5 Fastmig zestaw

Połautomat spawalniczy Kemppi X5 Fastmig zestaw

X5110400000-P2

X5 Fastmig zestaw

66 035,07 zł

39 191,55 netto

48 205,60 zł brutto Zniżka 27%
Wysyłka 2-7 dni
Ilość

Opis

Połautomat spawalniczy Kemppi X5 Fastmig zestaw

Doświadcz następnej generacji spawania stali, korzystając z systemu X5 FastMig, przemysłowego, wieloprocesowego urządzenia, opracowanego przez Kemppi we współpracy z profesjonalnymi spawaczami. System X5 FastMig dostępny w dwóch wersjach mocy 400A i 500A to uniwersalny i energooszczędny inwertor spawalniczy. Touch Sense Ignition umożliwia niezawodne, bezzwarciowe zajarzenie, co w połączeniu z procesami specjalnymi Wise minimalizuje ilość odprysków i pozwala uzyskiwać spoiny wysokiej jakości.

X5 FastMig to solidnie wykonane urządzenie wyprodukowane w Finlandii. Czytelny panel graficzny jest odporny na uderzenia, łatwy do opanowania i prosty w obsłudze. Doskonale wyważone uchwyty spawalnicze Flexlite GX ze znakomitym chłodzeniem jeszcze bardziej ułatwiają pracę. Modułowa budowa i bogata oferta akcesoriów zapewniają elastyczność i wydajność procesu produkcji spawalniczej.

Zalety:

  •     Wszechstronny wybór procesu spawania: 1-MIG, MIG, DC TIG i spawanie elektrodą otuloną (MMA), a także elektrożłobienie
  •     Wysokojakościowe spawanie stali dzięki funkcji WiseSteel, która minimalizuje odpryski i przyspiesza spawanie, nie powodując obniżenia jakości
  •     Podstawy obsługi można opanować w zaledwie 10 minut
  •     Podajnik drutu ładowany od góry gwarantuje ergonomiczną i bezpieczną wymianę ciężkich szpul drutu spawalniczego we wszystkich pozycjach.
  •     Solidna obudowa wykonana z tworzywa sztucznego technologią wtryskową oraz odporny na uderzenia wyświetlacz wytrzymują uderzenia i trudne warunki pracy.
  •     Niezrównana wygoda spawania i trwałe wysokiej jakości materiały eksploatacyjne do uchwytów spawalniczych Flexlite GX
  •     Energooszczędna technologia inwertorowa i wymuszone chłodzenie źródła prądu
  •     Łatwe łączenie z usługą w chmurze WeldEye, która oferuje wiele możliwości cyfrowej kontroli jakości i sterowania procesem

Części składowe

System:
X5 FastMig Synergic
Źródło spawalnicze:
 X5 Power Source 500, WP X5110500010 
Wise:
X5 WiseSteel X5500000
X5 WiseFusion X5500001
X5 WisePenetration+ X5500002
Programy spawalnicze:
X5 F23 1-MIG Fe 1.0 mm CO2 X5510013
X5 F24 1-MIG Fe 1.2 mm CO2 X5510014
X5 A02 1-MIG AlMg5 1.2 mm Ar X5510015
Chłodzenie:
X5 COOLER X5600000000
Podajnik drutu:
X5 WIRE FEEDER 300 AUTO (Automatyczny panel sterowania) X5230300000
Wózek źródła zasilanie:
X5 GAS CYLINDER CART X5701020000 
Akcesoria podajnika
WIRE FEEDER ROTATING PLATE, WITH LOCKING, X5 / X8 X8702010000
TORCH SUPPORT GH 20 6256020
Inne Akcesoria:
HAND REMOTE WIRED, HR43 HR43
X5 Accessory Tray X5701040000
Kabel pośredni:
Interconnection Cable 95-w 2m X59502MW
Kabel masy:
EARTH CABLE 70 MM2 20M 6184714
Kabel MMA:
WELDING CABLE 50 MM2 15M 6184503
Kabel elektrożłobienia:
GT4000 ARC GOUGING ELECTRODE HOLDER 6285400
Zestawy rolek z osprzętem:
SS (FE) V1.2 HD FEEDER KIT #20 F000460
AL U1.2 FEEDER KIT #20 F000462
Uchwyt MIG:
GX 505 W 5M GX505W5
Uchwyt TIG:
TX 353 WE 4M TX353WE4

faster-welding-better-quality-icon-RGB-isolated.png

Szybsze spawanie, wyższa jakość
Pokonuj problemy związane ze spawaniem stali i oszczędzaj czas oraz pieniądze podczas obróbki spoin po spawaniu. Precyzyjne zajarzenie i stabilna kontrola łuku pozwalają szybciej uzyskiwać spoiny wysokiej jakości przy mniejszej ilości odprysków.

Modular-design-icon-RGB-isolated.png

Elastyczna konfiguracja urządzenia
X5 FastMig można bezproblemowo dostosowywać do różnych zastosowań spawalniczych i stanowisk pracy. Bogata oferta akcesoriów poprawiających jakość spoin i ergonomię, a jednocześnie usprawniających proces produkcji.

X5-FastMig-08306_w.jpg

Optymalna kontrola łuku
Precyzyjne zajarzenie i stabilna kontrola łuku urządzenia X5 FastMig zapewniają wykonanie spoiny wysokiej jakości. Najnowsza technologia zajarzenia, Touch Sense Ignition, jest standardem we wszystkich dostępnych modelach. Minimalizuje ilość odprysków i ogranicza obróbkę wtórną spoin. Kontrolę łuku można jeszcze bardziej zoptymalizować za pomocą opcjonalnych programów spawania i procesów specjalnych Wise (Tylko z podajnikiem automatycznym).

X5-FastMig-09065_w.jpg

Trwała konstrukcja
System X5 FastMig jest chroniony przez wytrzymałą obudowę wykonaną z tworzywa sztucznego w technologii wtryskowej, która absorbuje energię uderzeń podczas codziennej pracy i zapewnia niezakłócone spawanie. Wyświetlacz LCD podajnika drutu jest odporny na uderzenia i trudne warunki panujące w środowisku spawalniczym.

X5-FastMig-08873_w.jpg

Łatwa obsługa
Podstawy obsługi systemu X5 FastMig można opanować w zaledwie 10 minut, a wytrzymałe pokrętła-przyciski umożliwiają bezproblemową obsługę nawet w grubych rękawicach spawalniczych. Ogromna wszechstronność urządzenia zapewnia wyższy współczynnik czasu jarzenia łuku, szczególnie w firmach outsourcingujących pracowników i w których sprzęt spawalniczy jest współużytkowany.

X5-FastMig-podajnik.jpg

Łatwa wymiana szpul drutu spawalniczego
Ergonomiczna konstrukcja podajnika drutu ładowanego od góry zapewnia oszczędność miejsca i poprawia bezpieczeństwo pracy przy wymianie szpul drutu spawalniczego. Możliwe jest nawet podwieszanie i regulowanie pod wieloma kątami, co zapewnia łatwy dostęp nawet w podwójnej konfiguracji. Rączka została wzmocniona tak, aby wytrzymała tymczasowe zawieszenie w czasie przenoszenia przy użyciu dźwigu.

X5-FastMig-Uchwyt.jpg

Niezrównana wygoda spawania
Uchwyty spawalnicze Flexlite GX są wyposażone w zestawy giętkich kabli wraz z osłonami z przegubami kulowymi, które zmniejszają obciążenie nadgarstka. Ich innowacyjna struktura szyjki zwiększa wygodę podczas spawania dzięki skuteczniejszemu chłodzeniu, co także wydłuża żywotność materiałów eksploatacyjnych. 

QR-code-icon-800x454-w.jpg

QR code
X5 FastMig jest wyposażony w unikalny kod QR, który umożliwia łatwy dostęp do wszystkich stosownych informacji, takich jak: numer produktu, numer seryjny, specyfikacja techniczna, numery do zamówień, części zamienne, instrukcje obsługi, adresy stron internetowych i informacje kontaktowe do lokalnych Dealerów i serwisów. Wszystkie informacje dostępne są po zeskanowaniu kodu.

X5-FastMig-UI-screenshots-1500x990px_new.jpg

Dokładność zapewniana przez automatyzację
Na panelu TFT 5,7” są wyświetlane wszystkie niezbędne informacje bez stosowania skrótów. Ustawia się tylko prędkość podawania drutu, a pozostałe parametry spawania są ustawiane automatycznie. Za pomocą dostępnych kanałów pamięci można dostosowywać i zapisywać ustawienia osobiste. Oprócz automatycznego regulowania parametrów w niektórych procesach spawalniczych i funkcjach można korzystać z panelu ręcznego z tradycyjną regulacją dwoma potencjometrami.

X5-FastMig-Chłodzenie_w.jpg

Wymuszone chłodzenie
Wymuszone chłodzenie gazem i płynem zapewnia optymalną kontrolę temperatury oraz najwyższą wydajność energetyczną. Zależnie od mocy spawania i długości pracy wentylatory źródła prądu regulują przepływ powietrza, a silnik układu chłodzenia włącza się na okres od 15 sekund do 4 minut, w celu ograniczenia energii elektrycznej i poziom hałasu.

X5-FastMig-Modular_w.jpg

Elastyczność oparta na modułowej konstrukcji
Bogata oferta akcesoriów do X5 FastMig obejmuje podwozia, zdalne sterowania i kable pośrednie o różnej długości. Wózek 4-kołowy wyposażony jest w uchylną płytę na butlę, która umożliwia bezpieczne ładowanie butli na poziomie podłogi, bez dodatkowego podnoszenia.

X5-FastMig-KemppiConnect_w.jpg

Kemppi Connect
Jeśli zakupisz od Kemppi procesy specjalne Wise lub programy spawalnicze, możesz je zainstalować za pomocą aplikacji mobilnej Kemppi Connect. Aplikacja Kemppi Connect jest dostępna bezpłatnie w Google Play. Zalogowanie się wymaga aktywnego identyfikatora My Kemppi.

X5-FastMig-WeldEye-08978_w.jpg

Insight creates value
Urządzenie X5 FastMig można łatwo połączyć z usługą w chmurze WeldEye, która oferuje zautomatyzowane procesy kontroli jakości, analizy produkcji i zarządzania projektami spawalniczymi. Oprogramowanie zapewnia 100% identyfikowalność wszystkich spoin.

X5-FastMig-WiseSteel_w.jpg

O 30% mniej odprysków przy spawaniu stali
Funkcja WiseSteel to rozwiązanie problemów związanych z łukiem globularnym dzięki naprzemiennemu stosowaniu łuku zwarciowego i natryskowego. W przypadku łuku zwarciowego funkcja adaptacyjnie zwiększa stabilność łuku, a tym samym zapewnia lepsze możliwości spawania stali w pozycjach wymuszonych. W trybie natryskowym mikroimpulsy prądu i napięcia istotnie zwiększają szybkości posuwu.

X5-FastMig-WiseFusion_edited_w.jpg

Spawanie szybsze o 25%
Funkcja WiseFusion zapewnia bardzo wąski i wysokoenergetyczny łuk spawalniczy, który umożliwia spawanie ze znacznie większą prędkością bez ryzyka podtopienia. Funkcja WiseFusion zapewnia o 25% szybsze spawanie niż konwencjonalna metoda 1-MIG i spawanie pulsacyjne, a zarazem umożliwia kontrolę jeziorka spawalniczego przy spawaniu w pozycjach wymuszonych. Adaptacyjna regulacja długości łuku spawalniczego eliminuje konieczność ciągłej regulacji parametrów.

rgt-discover-hero-2100x989.jpg

Inteligentne spawanie wąskoszczelinowe
Zmniejszenie kąta ukosowania może znacznie zwiększyć efektywność i wydajność spawania ciężkich metalowych konstrukcji. Rozwiązanie Kemppi Reduced Gap Technology (RGT) umożliwia niezawodne i szybkie spawanie wąskoszczelinowe materiałów o grubości do 30mm bez konieczności stosowania specjalnych urządzeń lub akcesoriów. Stosowanie technologii RGT z urządzeniem FastMig X5 wymaga użycia funkcji WisePenetration+.  Funkcja zapewnia wtopienie niezależnie od zmian długości wolnego wylotu drutu i stabilizację prądu spawania we wszystkich sytuacjach dzięki aktywnemu dostosowywaniu podawania drutu.

Dane Techniczne

Źródło spawalnicze

Kod produktu
X5110400000
Napięcie zasilania 3~, 50/60 Hz
380...460 V ±10 %
Prąd maks. (60%)
400 A
Prąd maks. (100%)
350 A
Zakres prądu i napięcia spawania, MIG
15 A/12 V ... 400 A/42 V
Zakres prądu i napięcia spawania, TIG
15 A/1 V ... 400 A/42 V
Zakres prądu i napięcia spawania, spawanie elektrodą otuloną (MMA)
15 A/10 V ... 400 A/42 V
Zakres temperatur pracy
Od -20°C do +40°C
Wymiary zewnętrzne (dł. x szer. x wys.)
750 x 263 x 456 mm
Masa (bez akcesoriów)
39,0 kg
Stopień ochrony
IP23S
Klasa kompatybilności elektromagnetycznej
A
Zakres temperatur przechowywania
Od -40°C do +60°C

Podajnik drutu

Kod produktu
X5220300000
Mechanizm podajnika drutu
4-rolkowy, jednosilnikowy
Złącze uchwytu
Euro
Druty elektrodowe
Fe 0.8 ... 2.0 mm
St. nierdz. 0.8 ... 2.0 mm
Mc/Fc 0.8 ... 2.4 mm
Al 0.8 ... 2.4 mm
Prędkość podawania drutu
0.5 ... 25 m/min
Średnica rolek podajnika
32 mm
Zakres temperatur pracy
Od -20°C do +40°C
Wymiary zewnętrzne (dł. x szer. x wys.)
650 x 230 x 410 mm
Masa (bez akcesoriów)
10,9 kg
Stopień ochrony
IP23S
Masa szpuli drutu, maks.
20,0 kg
Średnica szpuli drutu, maks.
300 mm
Klasa kompatybilności elektromagnetycznej
A
Zakres temperatur przechowywania
Od -40°C do +60°C
Ciśnienie gazu osłonowego (maks.)
0,5 MPa
Prąd spawania, 60%
500 A
Prąd spawania, 100%
430 A

Uchwyt MIG

Kod produktu
GX505W5
Obciążalność, Ar + CO2 (100%)
500 A
Wymienna szyjka
Nie
Obrotowa szyjka
Nie
Uchwyt pistoletowy
Tak
Chłodzenie
Ciecz
Proces spawalniczy
MIG/MAG
Końcówka prądowa
M10x1
Średnica drutu elektrodowego (mm)
0,8–1,6
Typ złącza
Euro
Opcjonalne oświetlenie LED
Nie
Zdalne sterowanie GXR10 montowane na uchwycie
Tak

Uchwyt TIG

Kod produktu
TX353WE4
Spełniane normy
IEC 60974–7
Chłodzenie
Ciecz
Typ złącza (prąd i gaz)
Euro
Obciążalność dla 40% (Argon)
350 A
Obciążalność dla 100% (Argon)
250 A
Typ złącza (sterowanie)
Euro
Typ złącza (płyn chłodzący)
Szybkozłącze
Zdalne sterowanie
Nie
Typ szyjki
Kąt 70°
Szczegóły produktu
X5110400000-P2
7 other products in the same category:

Śledź nas na Facebooku