
Reference: IDE 03359
Brand: IDEAL
PRZYCISK INDUCTOR IHD plastikowy 12mm IDEAL
wysyłka 3-9 dni roboczychPBS33R
INDUCTOR 45 jest rewolucyjnym podgrzewaczem indukcyjnym służącym do szybkiego bezpłomieniowego rozgrzewania metali żelaznych, aluminium oraz miedzi metodą indukcyjną.<?xml:namespace prefix = "o" ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />
Korzystając z reguł indukcji elektromagnetycznej, może dostarczyć ogromną ilość ciepła do konkretnego miejsca w ciągu zaledwie kilku sekund na głębokość 4mm. Nagrzewając wyłącznie wybrane miejsce nie uszkadza szyb, elementów gumowych, plastykowych oraz powierzchni pomalowanych w bezpośrednim otoczeniu pracy podgrzewacza.
Pomimo niewielkich rozmiarów i wagi (13,5kg) uzyskuje wysokie parametry wyjściowe. Wbudowany układ chłodzenia cieczą umożliwia uzyskanie mocy maksymalnej 5kW.
Zalecany do zastosowań produkcyjnych np. przy wielokrotnym podgrzewaniu takich samych detali w zbliżonym czasie. Urządzenie zostało zoptymalizowane do nagrzewania miedzi dzięki czemu istnieje możliwość wykonywania twardych lutów.
Gwarantuje maksymalną kontrolę nagrzewania podczas pracy. W odróżnieniu od palnika gazowego – podgrzewacz indukcyjny nagrzewając metal tylko w wybranym miejscu do temperatury 500-600˚C nie zmienia charakterystyki technicznej stali.
Moc regulowania płynnie w zakresie 10 - 100 %
Timer umożliwia automatyczne zakończenie grzania po upływie określonego czasu.
Urządzenie posiada 2 tryby:
· Kontrola pola magnetycznego: Tryb stałej mocy pola magnetycznego (CF)
W tym trybie pracy podgrzewacz dostarcza jednakową siłę pola magnetycznego niezależnie od otoczenia końcówki podgrzewacza. Podgrzewacz zachowuje się podobnie do palnika gazowego, w którym siła płomienia zastąpiona jest siłą pola magnetycznego. Siła dostarczanego ciepła jest łatwo kontrolowana poprzez zbliżanie lub oddalania końcówki podgrzewacza od podgrzewanego materiału, podobnie jak w przypadku panlika gazowego
· Kontrola mocy: Tryb stałej energii dostarczanej do materiału (CP)
W tym trybie urządzenie stara się dostarczyć i utrzymać określoną moc do materiału. Zaletą tego trybu jest zbliżony czas podgrzewania tego samego detalu co ma zastosowanie przy wielokrotnym podgrzewaniu takiego samego detalu np. w procesie produkcji.
Urządzenie posiada uniwersalny system zdalnego sterowania, który umożliwia jego łatwą integrację z zautomatyzowanymi procesami produkcyjnymi . Urządzenie może być kontrolowane poprzez pedał nożny, przycisk, sygnał analogowy bazujący na napięciu i prądzie cewki, dostarczając zwrotnie informacji wyjściowych. W wybranych modelach możliwa jest pełna kontrola poprzez złącze Data Bus, umożliwiając pełną kontrolę i kompletny monitoring procesu nagrzewania.
Urządzenie zapewnia możliwość ingerencji w ustawienia parametrów nagrzewania oraz wyświetlenie najbardziej istotnych wartości procesu nagrzewania w trybie Informacji
Gwarancja 12 miesięcy. Wyprodukowany w EU.
https://youtu.be/2Trky-EMUuoReference: IDE 03359
Brand: IDEAL
PBS33R
Reference: IDE 01189
Brand: IDEAL
Przewód masowy TECNOSPOTTER 8000
Reference: IDE 00931
Brand: IDEAL
Gniazdo bezpiecznika Spirnt 15/20
Reference: IDE 802690
Brand: Telwin
Skrzynka DENT PULLING BOX EX.143652
Reference: IDE 00494
Brand: IDEAL
włącznik do spawarek V-arc 171-201-225, V-tig, max-tig 232 i starterów
Reference: IDE 006255
Brand: IDEAL
Przewody połączeniowe zespolone EXMIG400-500W 10m
Reference: IDE 09-104-01
Brand: IDEAL
Cewka okrągła 28 mm DHI-120
Reference: IDE 802696
Brand: Telwin
Rączka do drutu falistego do Spottera(10)ex.742318
Reference: IDE 004032-20
Brand: IDEAL
Oczko OT do zgrzewania obrócone 20szt
Reference: IDE 004237
Brand: IDEAL
Sterowanie nożne + przewód 5m do EXTIG210AC
Reference: IDE 07-103-02
Brand: IDEAL
Końcówka boczna
Reference: IDE 01140
Brand: IDEAL
Uchwyt do elektrod węglowych TSPOT 5800-8000
Reference: IDE 713222
Brand: Telwin
Przewód masowy 120mm2 1,5m SPOTTER
Reference: IDE 802691
Brand: Telwin
Rączka do drutu falistego do Spottera (8) (742319)
Reference: IDE 01141
Brand: IDEAL
Elektroda do drutu falistego TSPOT 5800-8000
Reference: IDE 01152
Brand: IDEAL
Elektroda do zgrzewania śrub M6x16mm TSPOT 5800-80