Fronius TransPocket 150 PDF Drukuj Email
Poniedziałek, 26. Czerwiec 2017 21:00

transpocket150

 

 

Nowej generacji urządzenie TransPocket 150 to w pełni cyfrowa, inteligentna koncepcja rezonansowa umożliwiająca szybszą regulację. Daje to lepsze zajarzenie, mniejszą liczbę odprysków i nadzwyczajną stabilność łuku spawalniczego, zaś ulepszona obudowa jest tak solidna i odporna, jak nigdy wcześniej.

NAJWYŻSZA WYDAJNOŚĆ

Nowa seria TransPocket to wzór energooszczędności. W porównaniu z poprzednim modelem, pobór mocy w urządzeniu TransPocket 150 jest nawet o 20% niższy - i to przy zwiekszonej mocy wyjściowej.
Użytkownicy odnoszą korzyść z wyraźnie niższego zużycia prądu i mogą stale obniżać koszty energii.
Dodatkowe wsparcie zapewnia funkcja korekty współczynnika mocy PFC (Power Factor Corretion), umożliwiająca użycie bardzo długich przewodów doprowadzających przy mniejszych stratach oraz większą przydatność generatora. Zwiększa to znacznie zasięg pracy spawacza.
Nowa funkcja Time ShutDown, w skrócie tSd, po upływie określonego czasu wyłącza źródło prądu spawalniczego, oszczędzając w ten sposób prąd. Zapewnia to nadzwyczaj energooszczędną pracę urządzenia


SOLIDNOŚĆ I MOBILNOŚĆ

Nowe urządzenia TransPocket są równie odporne jak wcześniej, będąc idealnymi partnerami na palcu budowy, dostosowanymi do surowych warunków pracy. Solidna, ergonomiczna obudowa z nóżkami z tworzywa sztucznego, chroniącymi krawędzie urządzenia i zabezpieczającymi przed zarysowaniem obudowy oraz z przemyślanym układem lamel zabezpiecza całe urządzenie przed brudem i wodą. Elementy wewnętrzne zamontowano na specjalnie skonstruowanym do tego celu wsporniku z tworzywa sztucznego, który dodstkowo przyczynia się do solidności serii TransPocket. Zoptymalizowany przepływ powietrza zmniejsza ilość zanieczyszczeń i gwarantuje bardzo długą żywotność. Stopień ochrony IP23 mówi sam za siebie. Parametr FUS (Fuse) umożliwia ustawienie zabezpieczenia prądowego, dostosowując w ten sposób urządzenie do warunków sieci zasilającej.Dzieki nieiwlkiej masie, wynoszącej 6,3 kg, urządzenie można łatwo przenieść do trudno dostępnych miejsc pracy.

transpocket150

PROSTOTA I INTUICYJNOŚĆ

7-segmentowy wyświetlacz umożliwia szybki odczyt ustawionych parametrów - prosto i intuicyjnie. Lekkie wpuszczenie wyświetlacza w obudowę chroni go przed uszkodzeniami.
Nowa generacja urządzeń jest gotowa na przyszłość! Aktualizacja oprogramowania, wczytywanie procesów specjalnych i odczyt informacji systemowych są dziecinnie proste.

Obsługa:

DOSKONAŁE WŁAŚCIWOŚCI SPAWANIA

Firma Fronius rozwinęła sprawdzoną w praktyce cyfrową koncepcję rezonansową. Rezultat to jeszcze szybsza i dokładniejsza regulacja prądu spawania. Dzięki obecności rezerw mocy urządzenie natychmiast reaguje na każdą właściwość łuku spawalniczego. Umożliwia to uzyskanie bliskiej ideałowi charakterystyki wyjściowej. Zawsze doskonały i stały łuk spawalnicz o minimalnym stopniu powstawania odprysków zapewnia najlepsze właściwości spawania.Doskonałe zajarzanie: obniżona wartośc prądu zwarciowego podczas styku z elementem spawanym zapobiega przywieraniu elektrody. Następnie wartość prądu rośnie, aby zagwarantować, że nie nastąpi zerwanie łuku spawalniczego. Potem urządzenie osiąga wartość prądu głównego, Soft-lub HotStart, którą użytkownik może precyzyjnie ustawić.Nowa generacja urządzeń może spawać z użyciem wszystkich rodzajów elektrod. Elektrody otulone o średnicy do 4,0 mm, elektrody celulozowe (CEL), dzięki wyborowi dostosowanego do nich trybu pracy umożliwiają uzyskanie doskonałych rezultatów spawania.Nowe płynnie regulowane ustawienie dynamiki pozwala użytkownikowi na dojkładne dostosowanie zajarzenia do używanego typu elektrody. Funkcja Hot-Start ułatwia zajarzanie elektrod celulozowych CEL i rutylowych, a funkcja Soft-Start zapewnia stabilność łuku spawalniczego w przypadku używania elektrod zasadowych, zajarzających się przy niskim prądzie spawania.

transpocket150

WYPOSAŻENIE I WARIANTY:
Wyposażenie wariantów TIG: wbudowany zawór elektromagnetyczny gazu‚ pulsowanie TIG, sczepianie TAC i przyłącze TMC.


ZAWARTOŚĆ ZESTAWU:

Spawarka Fronius TransPocket 150 /EF
Przewód spawalniczy MMA 4 metry
Przewód masowy MMA 3 metry
Pasek do przenoszenia
Pudełko
Dokumentacja


DANE TECHNICZNE:

Napięcie sieciowe: -20% / +15%, 50/60 Hz 230 V
Pobór mocy: 5,52 kVA
Cos phi: 0,99 (150 A)
Zabezpieczenie: 16 A zwłoczny
Współczynnik sprawności: 88% (przy 90 A)
Zakres prądu spawania: 10–150 A
Zakres prądu spawania x35: 150 A
Zakres prądu spawania x60: 110 A
Zakres prądu spawania x100: 90 A
Napięcie biegu jałowego: 96 V
Zakres napięcia wyjściowego MMA: 20,4 – 26,0 V
Zakres napięcia wyjściowego TIG: 10,4 – 16,0 V
Stopień ochrony: IP 23
Rodzaj chłodzenia :AF / A
Zakres temperatur powietrza otoczenia: od -10°C do +40°C
Wymiary: 365 × 130 × 285 mm
Masa: 6,3 kg
Znak bezpieczeństwa: S, CE
Gwarancja: 2 lata

 

{gallery}oferta/fronius/transpocket150{/gallery}

 

pobierz
Adresy i telefony kontaktowe naszych firmowych salonów sprzedaży dostępne są w dziale kontakt

LAST_UPDATED2
 
parp
parp